İZMİR’DEN DİREKT SEFER - Sun Express ile

BÜYÜK İTALYA TURU ÇİZME ROTASI

 

17 - 24 Temmuz 2023

 

Alternatif Tarih: 03-10 Temmuz 2023 ve 31 Temmuz - 07 Ağustos 2023

Milano - Roma - Bologna - Venedik - Floransa – Cenova

 

 

 

İZMİR’DEN DİREKT SEFER - Sun Express ile

BÜYÜK İTALYA TURU ÇİZME ROTASI

 

17 - 24 Temmuz 2023

 

Alternatif Tarih: 03-10 Temmuz 2023 ve 31 Temmuz - 07 Ağustos 2023

Milano - Roma - Bologna - Venedik - Floransa – Cenova

 

Tur Tarihleri : 1. 17.07.2023 - 24.07.2023
Fiyat : 1.146 EUR dan başlayan fiyatlar

İZMİR’DEN DİREKT SEFER - Sun Express ile

BÜYÜK İTALYA TURU ÇİZME ROTASI

17 - 24 Temmuz 2023

Alternatif Tarih: 03-10 Temmuz 2023 ve 31 Temmuz - 07 Ağustos 2023

Milano - Roma - Bologna - Venedik - Floransa – Cenova

    Tur Programı

1. Gün

İzmir - Milano - Verona - Venedik (Padova) (17.07.2023 Pt)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Sun Express Havayolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile Milano’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Verona Gezisi için hareket edeceğiz. Verona’ya varışımızla birlikte tarihteki en büyük aşk hikâyesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Ardından otele transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: XQ892 (Sun Express) - Kalkış: İzmir - Tarih: 17 Temmuz 2023 - Saat: 11:45 - Varış: Milano - Tarih: 17 Temmuz 2023 - Saat: 12:50

Uçuş No: XQ892 (Sun Express) - Kalkış: İzmir - Tarih: 17 Temmuz 2023 - Saat: 11:45 - Varış: Milano - Tarih: 17 Temmuz 2023 - Saat: 12:50

2. Gün

Venedik (Padova) - Bologna - Floransa (Montecatini) (18.07.2023 Sa)

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Venedik şehrine doğru yolculuğumuz başlıyor. Tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz panoramik Venedik şehir turumuzda; ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkûmların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Bologna Gezisi için hareket edeceğiz. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Gezimizin ardından Floransa’ya doğru devam ediyoruz. Varışımız ile birlitke otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün

Floransa (Montecatini) - Roma (19.07.2023 Ça)

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra panoramik Floransa şehir gezisi için hareket ediyoruz. Turumuzda; Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın başyapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile noktaladıktan sonra Siena & San Gimignano için hareket ediyouz. Turumuz için il olarak Siena’ya hareket ediyoruz. Siena’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Ortaçağ’ın büyüsünü şehri çevreleyen surlar ve kuleler ile yansıtan ve bu yüzden Ortaçağ’ın Manhattan’ı adını alan San Gimignano’yu geziyoruz. Gezi sonrası Roma’ya transfer oluyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Konaklama ise otelimizde.

4. Gün

Roma (20.07.2023 Pe)

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Göller Bölgesi & Castel Romano Alışveriş Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Gezimizin bitimiyle birlikte Roma Şaheserleri ve Vatikan & Gece Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezimizde Caracalla Hamamları, Circo Massimo, Vatikan, Adalet Sarayı, Navona Meydanı, 4 Nehir Çeşmesi, İtalyan Senato Binası ve Pantheon göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otelimizde transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün

Roma (21.07.2023 Cu)

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Napoli & Sorrento Gezisi için hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durak noktası Napoli şehri. XVI. Yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Ardından limon ve portakal bahçeleri arasındaki Sorrento şehrine hareket ediyoruz. Doğal güzellik abidesi olan bu sahil şehrinde mevsim gözetmeksizin farklı bir atmosfere kapılacaksınız. Burada kasabanın merkezi olan Piazza Tasso’da bir kafede oturup, Limon özlü yerel içecekleri tadabilir veya 15. Yy’dan kalma Palazzo Correale’yi ziyaret edebilirsiniz. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün

Roma - Cenova (22.07.2023 Ct)

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Cenova şehrine doğru yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde Pisa Gezisi gerçekleştirmek üzere duruyoruz. Gezimizde Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Gezi bitiminde Cenova şehrine transfer oluyoruz. Panoramik Cenova şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama ise otelimizde.

7. Gün

Cenova - Milano (23.07.2023 Pa)

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Como Gölü Gezisi için hareket ediyoruz. Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como’da yapacağımız keyifli gezi sonrasında Milano şehrine transfer oluyoruz. Ardından Milano panoramik şehir turunda tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin bitimiyle birlikte otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün

Milano - İzmir (24.07.2023 Pt)

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Uçuş No: XQ893 (Sun Express) - Kalkış: Milano - Tarih: 24 Temmuz 2023 - Saat: 14:40 - Varış: İzmir - Tarih: 24 Temmuz 2023 - Saat: 18:25

 

© 2023 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi