5* DELUXE NEHİR GEMİSİ

ANTİK MISIR & GİZEMLİ NİL NEHRİ

Kahire(3) – Nil Nehri(4)

***TÜM TURLAR DAHİL***

 

12.11. 21.01.2023 (Sömestre) – 04.03.2022 – 18.04.2023

(Ramazan Bayramı)

(7 Gece / 8 Gün)

 

 

5* DELUXE NEHİR GEMİSİ

ANTİK MISIR & GİZEMLİ NİL NEHRİ

Kahire(3) – Nil Nehri(4)

***TÜM TURLAR DAHİL***

 

12.11. 21.01.2023 (Sömestre) – 04.03.2022 – 18.04.2023

(Ramazan Bayramı)

(7 Gece / 8 Gün)

 

Tur Tarihleri : 1. 4.03.2023 - 11.03.2023
2. 18.04.2023 - 25.04.2023
Fiyat : 1.899 USD dan başlayan fiyatlar
booked.net

5* DELUXE NEHİR GEMİSİ

ANTİK MISIR & GİZEMLİ NİL NEHRİ

Kahire(3) – Nil Nehri(4)

***TÜM TURLAR DAHİL***

***46 YAŞ VE ÜZERİ MİSAFİRLERİMİZ İÇİN 30 EYLÜL’E KADAR YAPILAN REZERVASYONLARDA VİZE ÜCRETİ BİZDEN***

21.01.2023 (Sömestre) – 04.03.2022 – 18.04.2023 (Ramazan Bayramı)

(7 Gece / 8 Gün)

TUR PROGRAMI

1.Gün İstanbul – Kahire

Turumuza İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 13:00’da rehberimizle buluşarak başlıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Nile Air NP192 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul – Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 16:05’te hareket edecek olan uçağımız yerel saat ile 17:15’te Kahire’ye iniş sağlayacak. Kahire’ye inişimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.

2.Gün Kahire | Giza Piramitleri & Sfenks & Kahire Müzesi & Khan El Khalili Çarşısı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün Giza Piramitleri & Sifenks & Kahire Müzesi ve Khan El Khalili çarşısı turumuzu gerçekleştireceğiz. Dünya’nın 7 harikasından biri olan Keops Piramidini de içerisinde barındıran Giza Piramitlerini ve Antik Mısır mitolojisinde kutsal sayıldıkları ve büyü güçlerini kullanarak firavun mezarlarını, piramitleri koruması amacı ile inşa edildiği düşünülen Sfenksleri ziyaret edeceğiz. Daha sonra dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Kahire Mısır Müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin çıkışında kentin en büyük, tarihi çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısını gezeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Konaklama otelimizde.

3.Gün Kahire - Luxor

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından Kahire havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Kahire’den Luxor’a Nile Air ile uçuşumuzun ardından 5* Deluxe nehir gemimize giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gemide alacağımız öğle yemeğinin ardından piramitlerden sonra Mısır’da en çok ziyaretçi alan Karnak Tapınağı ile başlıyoruz. Karnak tapınağının yapımı 2000 yıldan fazla sürmüştür. Tarihte; tapınağın birçok tanrıya atfedildiği düşünülse de Tanrı Amon için yapılmıştır. Ardından Amenhetop tarafından yapılmış olan Luxor Tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde 5* Deluxe nehir gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

4.Gün Luxor – Edfu -Esna

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Luxor Krallar Vadisi turumuzu gerçekleştireceğiz. Eski Mısır uygarlığında çöl kayalarının içlerinin oyularak yapıldığı muhteşem mezarların ve firavunların öbür dünyadaki hayatları için hazinelerle doldurduğu Krallar Vadisi ilk ziyaret noktamız olacak. Ayrıca burada Kral Tutankamon’un mezarını da ziyaret edeceğiz. Daha sonra Mısır'daki en çarpıcı anıtlardan biri olan Hatshepsut Tapınağı'nı ziyaret edeceğiz. Burada tapınağın büyük avlularında dolaşırken ve karmaşık hiyeroglif süslemelere hayran kalırken, aynı zamanda tahtı kazanmak için erkek olarak poz veren Mısır'ın ünlü kadın hükümdarı Kraliçe Hatshepsut hakkındaki tarihi öğreneceğiz. Daha sonra Mısır'ın 18. Hanedanı III.Amenotep (MÖ 1386-1353) temsil eden iki anıtsal heykel olan Memnon heykellerini ziyaret edeceğiz. Bu heykeller modern Luxor şehrinin batısında yer alırlar ve doğuya Nil Nehri'ne doğru bakarlar. Turumuzun ardından gemimize dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra gemimiz Edfu üzerinden Esna’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

5.Gün Esna – Kom Ombo

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Nil Nehri’nin batısında yer alan Edfu Tapınağı ile başlıyoruz. Geleneksel Mısır Tapınak Mimarisine göre Şahin başlı Tanrı Horus için yapılmıştır. Günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş tapınaklardan birisidir. Tur bitiminde gemimize dönüyor ve gemide öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu esnada 5* Deluxe Nehir gemimiz Kom Ombo’ya doğru seyire devam ediyoruz. Kom Ombo’ya varışımızın ardından M.Ö. 2. yy’da Ptolemaios Hanedanı döneminde yaptırılmış olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tarihte 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınaktır, bir tarafı Timsah Tanrı Sobek’e diğer tarafı Şahin Tanrı Haroeris’e adanmıştır. Tapınak yüzyıllar boyu Nil Nehrinin taşması sonucu hasar görmüştür. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz Aswan’a doğru hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

6.Gün Aswan

Gemide alacağımız kahvaltının ardından turumuza Mısır'ı Nil'den gelen yıllık sellerden koruyan 1960 yılında inşa edilmiş bir mühendislik mucizesi olan Yüksek Baraj'ı ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından, eski Mısırlıların dikilitaşları kesmek için kullandıkları teknikleri gösteren Bitmemiş Dikilitaş'ı ziyaret ediyoruz. Büyük olasılıkla bu dikilitaş, 18. Hanedan'ın hükümdarlarından ve kral II. Tuthmosis'in karısı olan Kraliçe Hatşepsut'a aittir. Bu kraliçe, Luxor'un doğu yakasındaki Tapınağının sahibiydi. Ayrıca, Kraliçe Nefertiti'ye ait olduğu ile ilgili de bir görüş var.

Adanın baş tanrısı Tanrıça İsis'in onuruna inşa edilmiş görkemli Philae Tapınağı'nı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Turumuz sonrasında gemimize dönüyor ve öğlen yemeğimizi gemide yiyoruz. Öğleden sonra ise Mısır’a özgü Felluca yelkenli nehir tehneleri ile Nil vahası olarak da anılan Aswan'ın 16.8 dönümlük palmiye ağaçları, sandal ağaçları ve egzotik bitkilerle bezeli Botanik Bahçesini keşfediyoruz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

7.Gün Aswan – Kahire

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Aswan Havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Aswan’dan Nile Air ile Kahire’ye uçuyoruz. Kahire’ye inişimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.

8.Gün Kahire - İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Kahire havalimanına transferimiz sağlanıyor. Bilet ve bagaj işlemlerimizden sonra Nile Air’in NP191 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen’e 11:50’de hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:05’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

© 2023 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi