5*BUTİK MS CRUCEVİTA GEMİSİ İLE

ROMANTİK REN NEHRİ

7 GECE 8 GÜN

 

Amsterdam – Arnhem – Köln – Koblenz 

Rüdesheim – Mannheim – Strasbourg – Mainz

 

 

 

5*BUTİK MS CRUCEVİTA GEMİSİ İLE

ROMANTİK REN NEHRİ

7 GECE 8 GÜN

 

Amsterdam – Arnhem – Köln – Koblenz 

Rüdesheim – Mannheim – Strasbourg – Mainz

 

Tur Tarihleri : 1. 16.06.2022 - 1.09.2022
Fiyat : 1.399 EUR dan başlayan fiyatlar
booked.net

5*BUTİK MS CRUCEVİTA GEMİSİ İLE

ROMANTİK REN NEHRİ

Amsterdam – Arnhem – Köln – Koblenz – Rüdesheim – Mannheim – Strasbourg – Mainz

TUR PROGRAMI

01.Gün | İSTANBUL – AMSTERDAM

İstanbul Yeni Hava limanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 08.00’de buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1957 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.45’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 13.15’de Amsterdam’a varış . Varışın ardından Amsterdam Turu. Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası nehir gemimize transfer. Check-in ve kabinlere yerleşme sonrası ‘’Hoş Geldiniz’’ kokteyli ve akşam yemeği gemimizde. Arzu eden yolcular için ekstra kanal ve Red light turu. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

02.Gün | AMSTERDAM / ZAANSE SCHANS & VOLENDAM

Sabah kahvaltısının ardından extra olarak Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz. Tur sonrası gemiye dönüş, öğlen ve Akşam yemekleri gemide. 23:00’de hareket ve geceleme gemimizde.

03.Gün | ARNHEM

Gemide sabah kahvaltı sonrası hareket ile extra olarak dünyanın en seçkin müzelerinden sayılan ve Van Gogh un başka hiçbir yerde bulunmayan eserlerinin sergilendiği Kroller Muller müzesi ziyareti için gemiden ayrılıyoruz.

Kröller-Müller Müzesi'nde dünyanın en iyi Vincent van Gogh koleksiyonunu bulacak ve Claude Monet, Georges Seurat, Pablo Picasso ve Piet Mondriaan gibi modern ustaların başyapıtlarının keyfini çıkaracaksınız. Müze, De Stijl ve fütürizmin bir hazinesidir ve çağdaş sanatçıların sunumlarıyla sizi şaşırtacaktır. Heykel bahçesinde Barbara Hepworth, Jean Dubuffet, Marta Pan ve diğerlerinin geçmiş eserlerini gezeceksiniz.

Tur sonrası öğle üzeri yemeğimizi almak üzere gemimize geri dönüyoruz. Saat 14:00’de Köln’e hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

04.Gün | KÖLN/BONN

Sabah 08:00’de Köln’e varış. Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Köln/Bonn Turu. Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır.

Tur sonrasında gemiye dönüş ve akşam yemeği gemide. Saat 23:00’de Koblenz’e hareket. Geceleme gemide.

05.Gün | KOBLENZ – RÜDESHEİM

Saat 07:00’de Koblenz’e varacağız. Sabah kahvaltısının ardından extra olarak yürüyerek şehir turu. Saat 13:00’de geminin hareketi. Gemide öğle yemeğinden sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını, Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek saat 20:00’de Rudesheim’a varış. Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse Caddesinde yürüyüş turu ve serbest zaman. Rüdesheimer Kahvesini içmenizi tavsiye ederiz. Tur bitimi gemimize dönüyoruz. Geceleme gemide. Gece 02:00’de Mannheim’e hareket.

06.Gün | MANNHEİM

Sabah 11:30’da Mannheim/Speyer’a varış ve gemide sabah kahvaltısının ardından arzu eden yolcular için ekstra Heidelberg turu. Heidelberg, Güneybatı Almanya'da yer alan bir şehirdir. 1386'da kurulup Almanya'nın en eski üniversitesi olma vasfını taşıyan Heidelberg Üniversitesi bu şehirdedir. Şehri ikiye bölen Neckar nehri ve Heidelberg sarayı ile birlikte tablo güzelliğinde olan kent aynı zamanda Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılmaktadır. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ile ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Gemiye dönüş ve saat 18:00’de Strasbourg’a hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

07.Gün | STRASBOURG

Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu eden yolcular için ekstra Strasbourg şehir turu ve Alsace Köyleri Turu. Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Kent 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir. Alsace Köyleri Turu (Kuzey Vosges Bölgesel Doğal Parkı'nın bir parçası olan bu güzel doğal alan, UNESCO Dünya Biyosfer Rezervidir. Bölgeyi araba ile keşfetmek için, bir sürüş rotası kırsal alandan geçmekte ve Obernai ve Colmar'ın tarihi şehirlerini geçerek, Guebwiller'e kadar Molsheim'daki Ren Nehri'ne paralel uzanmaktadır. Bu pitoresk güzergâh, en güzel köylerin (bazılarının Fransa'nın "en güzelleri" olarak listelenmiş), mükemmel korunmuş ortaçağ kasabalarının ve kilise çan kulesinin etrafında kümelenmiş küçük evlerin bulunduğu şirin bir hikaye kitabı mezelerinin keşfine yol açıyor. Karakteristik Alsas tarzı, pastel boyalı yarı ahşap evleri neşeli çiçekli balkonlar ile süslenmiştir. Arnavut kaldırımlı sokaklar ve dar geçitler hoş yürüyüşlere izin verir.) sonrasında gemiye transfer. Saat 19:00’da Mainz’e hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

08.Gün |  MAINZ – FRANKFURT – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Frankfurt Şehir Turu ve tur sonrası havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1594 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.00’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

© 2023 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi