İZMİR’DEN DİREKT SEFER İLE

İTALYA ÇİZME ROTASI

 

Padova veya Venedik (1) & Floransa (1) & Roma (3) & Cenova (1) & Milano (1)

Sun Express : Milano-Milano   |   7 Gece

 

390 €URO DEĞERİNDEKİ TURLAR

3&4 YILDIZLI MERKEZE YAKIN OTELLER

 

İZMİR’DEN DİREKT SEFER İLE

İTALYA ÇİZME ROTASI

 

Padova veya Venedik (1) & Floransa (1) & Roma (3) & Cenova (1) & Milano (1)

Sun Express : Milano-Milano   |   7 Gece

 

390 €URO DEĞERİNDEKİ TURLAR

3&4 YILDIZLI MERKEZE YAKIN OTELLER

Tur Tarihleri : 1. 7.07.2022 - 8.09.2022
Fiyat : 847 EUR dan başlayan fiyatlar
booked.net

847 Euro

‘dan itibaren

İZMİR’DEN DİREKT SEFER İLE

İTALYA ÇİZME ROTASI

Padova veya Venedik (1) & Floransa (1) & Roma (3) & Cenova (1) & Milano (1)

Sun Express : Milano-Milano   |   7 Gece

390 €URO DEĞERİNDEKİ TURLAR

3&4 YILDIZLI MERKEZE YAKIN OTELLER

TUR PROGRAMI

1.Gün      İZMİR - MİLANO - SİRMİONE - VERONA – PADOVA/VENEDİK

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile Milano’ya hareket. Varışımızın ardından karşılanma sonrası Verona & Sirmione & Garda gezisi için hareket edeceğiz. İlk durağımız olan Garda Gölü’ne ev sahipliği yapan şirin bir kasaba olan Sirmione’yi geziyoruz. Sonrasında Verona’ya varışımızla birlikte tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in Evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü, Bra Meydanı, Sinyori ve Erbe meydanları, Dante Heykeli, Scaligero Mezarları görülecek yerler arasındadır. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

2. Gün      PADOVA/VENEDİK - BOLOGNA - FLORANSA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Venedik’e transfer oluyoruz. Tarihi yarımadaya vaporetto ile geçişimizi sağladıktan sonra gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ardından Bologna gezisi için hareket edeceğiz. Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Sonrasında Floransa’ya doğru yolculuğumuz devam ediyor. Varışı takiben otelimize transfer ve serbest zaman.

3. Gün        FLORANSA - SAN GİMİGNANO - SİENA - ROMA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile noktaladıktan sonra Roma’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde Orta Çağ’ın büyüsünü şehri çevreleyen surlar ve kuleler ile yansıtan ve bu yüzden Orta Çağ’ın Manhattan’ı adını alan San Gimignano’yu geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Siena’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Ardından Roma yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızı takiben otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün           ROMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Outlet & Göller Bölgesi & Roma Şaheserleri gezisi için hareket ediyoruz Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Ardından Roma Şaheserleri gezimiz başlıyor. Bu turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri Caracalla Hamamları, Circo Massimo, Adalet Sarayı, Navona Meydanı, 4 Nehir Çeşmesi, İtalyan Senato Binası, Pantheon görülecek yerler arasındadır.  Tur sonrasında şehre veya tercihen otele transfer ve sonrasında serbest zaman

5. Gün                 ROMA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Napoli & Pompeiiturumuzu gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Bu gezimiz sonrasında Napoli’ye yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızın ardından panoramik şehir turu.Turumuzda; XVI. yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Roma’ya dönüyor otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün       ROMA - PİSA - PORTOFİNO - CENOVA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Pisa & Portofino gezisi için hareket edeceğiz. Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yer alan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Gezi bitiminde Cenova’ya transfer oluyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

7. Gün       CENOVA  - COMO - MİLANO

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Como Gölü’ne transfer oluyoruz. Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como’da yapacağımız keyifli gezi sonrasında Milano’ya transfer oluyoruz. Varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; tamamlanması yaklaşık 500 yılı alan İtalya’nın en büyük 2. kilisesi olan Milano Duomo’su, Fortezza kalesi, dünyanın en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün     MİLANO - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan serbest zaman. Rehberinizin belirteceği saattehavalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

ÖRNEK (vb.) OTELLER

PADOVA/VENEDİK

FLORANSA

ROMA

CENOVA

MİLANO

3***B&B Hotel Padova

 

3***Tulip Inn Padova

 

3***Hotel Mondial

3***B&B Hotel Novoli

4****Holiday Inn Rome Eur Parco dei Medici

 

3***B&B Hotel Roma Fiumicino

 

4****Hotel Pineta Palace

 

3***B&B Hotel Genova

3***B&B Hotel Milano Sesto Marelli

 

3***B&B Hotel Milano Monza

 

3***B&B Hotel Milano San Siro

 

© 2023 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi