IVAN BUNIN GEMİSİ ile   
VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER


Moskova – Ugliç – Goritsi – Kiji – Mandrogi – Sartavala - St.Petersburg


     07- 15 Ağustos (8 Gece / 9 Gün)    

 

 

IVAN BUNIN GEMİSİ ile   
VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER


Moskova – Ugliç – Goritsi – Kiji – Mandrogi – Sartavala - St.Petersburg


     07- 15 Ağustos (8 Gece / 9 Gün)    

Tur Tarihleri : 1. 7.08.2022 - 15.08.2022
Fiyat : 1.199 EUR dan başlayan fiyatlar
booked.net

IVAN BUNIN GEMİSİ ile   
VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER
Moskova – Ugliç – Goritsi – Kiji – Mandrogi – Sartavala - St.Petersburg
     07- 15 Ağustos (8 Gece / 9 Gün)    


Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…

Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St.Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz..

Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet seviye havuzu da bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır..

TUR PROGRAMI
01.Gün |07 Ağustos 2022|Pazar     İSTANBUL ­– MOSKOVA     
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50 ’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da Moskova’ya varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi,Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binasıgörülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

02.Gün |08 Ağustos 2022|Pazartesi      MOSKOVA    
Kahvaltı sonrası ücretsiz Kremlin + 1 Katedral turu düzenlenecektir. Kremlin turu sonrası arzu eden misafirlerimizekstra Metro Arbat Turu ve ekstra Borodino Panorama Müzesi +Novodevici Turuna katılabilirler Tur sonrası gemimize transfer kamaralara yerleşme ve geminin Ugliç’e hareketi. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

03.Gün |09 Ağustos 2022|Salı    UGLİÇ
Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeği sonrası üst güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zamanınız olacak. Saat 15:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 18:00’da Goritsi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

04.Gün |10 Ağustos 2022|Çarşamba     GORİTSİ       
Gemide kahvaltı sonrası gemi içi etkinliklere katılabilir veya güvertenizde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Saat 12:00’da Goritsi’ye varış. ücretsizAziz Kiril Manastırı turu için Kiril Kasabası’na hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve saat 15:30’da Kiji’ye hareket. Öğle yemeği sonrası geminin üst güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde

05.Gün |11 Ağustos 2022|Perşembe     KİJİ
Kahvaltı sonrası güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası saat 17:00’da Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kiji’de yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 20:30’da Mandrogi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

06.Gün |12 Ağustos 2022|Cuma            MANDROGİ 
Kahvaltı sonrası saat 12:00’da Mandrogi’ye varış. Rengâ renk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). Piknik şeklinde öğle yemeği sonrası 17:00’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

07.Gün |13 Ağustos 2022|Cumartesi Sortavala

Gemide sabah kahvaltısı sonrası Sortavala’ya varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Sortavala, tarih boyunca İsveç – Finlandiya – Rusya arasında yer değiştirmiştir. Özerk Karelya Cumhuriyeti’ne bağlı olan şehir Finlandiya sınırına yakın bir noktada bulunmaktadır. Burada yapacağımız turda mimarisi ve güzel doğası ile dikkat çeken, yirmi bin nüfuslu bu sevimli ve güzel kenti keşfedeceğiz. Gezi sonrası serbest saatler ve akşam saatlerinde  geminin St.Petersburg’a hareketi. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

           08.Gün |14 Ağustos 2022|Pazar            ST.PETERSBURG     
Kahvaltı sonrası saat 09:00’da St. Petersburg’a varış. Burada özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ücretsiz Hermitage Müzesi Turu. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Kanal Turu’na katılabilirler.

Tur sonrası otelimize transfer odalara yerleşme ve  akşam yemeği. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında St. Petersburg turuna katılabilirler. Geceleme St.Petersburg otelimizde.

09.Gün |15 Ağustos 2022 |Pazartesi      ST.PETERSBURG - İSTANBUL       
Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz (ekstra tura katılmayan misafirlerimiz valizlerini bagaj odasına bırakabilirler.). Tur sonrası St.Petersburg Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK402 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:15’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 18:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


 

© 2023 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi