IVAN BUNIN GEMİSİ ile
VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER


St.Petersburg – Konevets - Mandrogi – Kiji – Goritsi – Myshkin – Moskova 


   18– 27 Haziran 2022 ( 9 Gece / 10 Gün) 

 

 

IVAN BUNIN GEMİSİ ile
VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER


St.Petersburg – Konevets - Mandrogi – Kiji – Goritsi – Myshkin – Moskova 


   18– 27 Haziran 2022 ( 9 Gece / 10 Gün) 

Tur Tarihleri : 1. 18.06.2022 - 27.06.2022
Fiyat : 1.299 EUR dan başlayan fiyatlar
booked.net

IVAN BUNIN GEMİSİ ile       
VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

St.Petersburg – Konevets - Mandrogi – Kiji – Goritsi – Myshkin – Moskova 
   18– 27 Haziran 2022 ( 9 Gece / 10 Gün)    

ERKEN REZERVASYON  İNDİRİMİ

KABİN BAŞI 75 EURO 15 NİSAN'A KADAR !! 

 

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…

Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St.Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz..

Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet seviye havuzu da bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır..

TUR PROGRAMI
01.Gün |18 Haziran 2022 |Cumartesi     İSTANBUL ­– ST.PETERSBURG      
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 08:00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:00 ’da St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14:20’de St.Petersburg’a varış sonrası yapacağımız ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve odaların dağılımı sonrası serbest zaman. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizekstra Işıklar Altında St.Petersburg Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

02.Gün |19 Haziran 2022 |Pazar   ST. PETERSBURG     
Kahvaltı sonrası ücretsiz Hermitage Müzesi Turu. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra Kanal Turu’na katılabilirler. Turlar sonrası otele dönüş ve akşam yemeği. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Sibirya Kazak Dansları veya ekstra Bale gösterisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

03.Gün |20 Haziran 2022 |Pazartesi       ST. PETERSBURG     
Kahvaltı sonrası odaların teslimi ve otelden çıkış işlemleri. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turunu gerçekleştiriyoruz (Tura katılmayan misafirlerimiz transfer saatine kadar valizlerini bagaj odasında bırakabilirler) Tur sonrası gemimize transfer, kamaraların dağılımı ve yerleşme. Daha

sonra yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 18:30’da Konevets’e hareket. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.       

04.Gün |21 Haziran 2022 |Salı     KONEVETS

Gemide kahvaltı sonrası gemimiz Konevets’e varıyor. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’da bulunan Konevets adasının %80’i ağaçlarla kaplıdır. Bu güzel adada yürüyerek yapılacak tur sonrası Adanın güzelliklerini kendi başınıza keşfetmeniz için serbest zaman. Öğle yemeği gemide. Akşam üzeri Mandrogi’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

05.Gün |22 Haziran 2022 |Çarşamba  MANDROGİ      
Saat 10:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur (giriş ücretlidir). Piknik şeklinde öğle yemeği sonrası 15:00’da Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

06.Gün |23 Haziran 2022 |Perşembe  KİJİ
Saat 08:00’de Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kahvaltı sonrası yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 12:00’da Goritsi’ye hareket. Öğleden sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

07.Gün |24 Haziran 2022|Cuma    GORİTSİ       
Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Saat 14:00’da Goritsi’ye varış. Özel aracımız ile ücretsizAziz Kiril Manastırı turu için Kiril Kasabası’na hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve saat 17:00’da Myshkin’e hareket. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.         

08.Gün |25Haziran2022|Cumartesi     MYSHKIN
Kahvaltı sonrası 08:30’da Myshkin’e varış. Volga kıyısında bulunan bu küçük ve  şirin kasabanın yüzölçümü 5 kilometrekare, nüfusu ise 5 bin civarındadır.  Yürüyerek bu şirin kasabayı keşfediyoruz. Saat 11:30’da Moskova’ya hareket. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

09.Gün |26 Haziran 2022 |Pazar  MOSKOVA    
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi,Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binasıgörülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında ücretsiz Kremlin + 1 Katedral turu  düzenlenecektir. Daha sonra  otelimize transfer oluyoruz. Otelde akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

10.Gün |27 Haziran 2022 |Pazartesi       MOSKOVA- İSTANBUL      
Otelde sabah kahvaltısı. Otelden çıkış işlemleri sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Borodino Panorama Müzesi  + Novodevici veekstra Moskova Metrosu  + Arbat Turlarına katılabilirler (ekstra tura katılmayan misafirlerimiz valizlerini bagaj odasına bırakabilirler). Tur sonrası Moskova Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:10’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 00:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

© 2023 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi