Yeşilırmak kıyısındaki Amasya’nın karakteristiğini yaşatan Yeşilırmak kıyısında bulunan butik konak otelimizde bir, Sinop’un en seçkin, özel plaja sahip otelinde iki keyifli gece.

 

UNESCO Dünya Mirası Hattuşaş, UNECO Dünya Mirası Geçici Liste’de yer alan Pontus Kral Mezarları ile Türkiye’nin tek fyordları olan Hamsilos’u keşif.

 

Kızılırmak üzerinde bulunan Türkiye’nin 2.büyük kanyonu Şahinkaya Kanyonu’nda tekne turu.

 

Amasya ve Sinop Bölgesi’nin yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız öğlen ve akşam yemekleri

 

Yeşilırmak kıyısındaki Amasya’nın karakteristiğini yaşatan Yeşilırmak kıyısında bulunan butik konak otelimizde bir, Sinop’un en seçkin, özel plaja sahip otelinde iki keyifli gece.

 

UNESCO Dünya Mirası Hattuşaş, UNECO Dünya Mirası Geçici Liste’de yer alan Pontus Kral Mezarları ile Türkiye’nin tek fyordları olan Hamsilos’u keşif.

 

Kızılırmak üzerinde bulunan Türkiye’nin 2.büyük kanyonu Şahinkaya Kanyonu’nda tekne turu.

 

Amasya ve Sinop Bölgesi’nin yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız öğlen ve akşam yemekleri

Tur Tarihleri : 1. 16.06.2022 - 30.09.2022
Fiyat : Program Fiyatlarımız Hazırlanıyor
booked.net

GRUPLARA ÖZEL

HATTUŞAŞ - AMASYA -SİNOP - SAMSUN

Direkt Uçuşlar ile

 

Orta Karadeniz bölümünde yer alan Amasya 7500 yıllık geçmişi ile Anaadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden olup, Hititlerden, Pontus Krallığına, Selçuklu ve Osmanlı Döneminde tarihe yer etmiş önemli uygarlıkların izlerini taşımaktadır. Şehre hayat veren Yeşilırmak kııyısında yer alan konakları, müzeleri yürüyerek gezeceğiz. Doğal güzellikleri ile büyüleyici yeşili ile sarıkaya kanyonunu tekne gezisi ile keşfedip, Türkiye’nin tek fyordları olma özelliği taşıyan Hamsillos’da ilk defa yaşayacağımız bir heyecana tanık olacağız. Sinop’ta özel olarak seçtiğimiz otelimizin özel plajından yararlanarak, yaza bir nevi veda edeceğiz.

TURUN ÖZELLİKLERİ

  • Yeşilırmak kıyısındaki Amasya’nın karakteristiğini yaşatan Yeşilırmak kıyısında bulunan butik konak otelimizde bir, Sinop’un en seçkin, özel plaja sahip otelinde iki keyifli gece.
  • UNESCO Dünya Mirası Hattuşaş, UNECO Dünya Mirası Geçici Liste’de yer alan Pontus Kral Mezarları ile Türkiye’nin tek fyordları olan Hamsilos’u keşif.
  • Kızılırmak üzerinde bulunan Türkiye’nin 2.büyük kanyonu Şahinkaya Kanyonu’nda tekne turu.
  • Amasya ve Sinop Bölgesi’nin yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız öğlen ve akşam yemekleri

TUR PROGRAMI

1. GÜN   -  İzmir / Ankara / Hattuşaş / Amasya

Sabah 06:00 Sunexpress tarifeli seferi ile Ankara’ya uçuyoruz. Ankara’ya’e 07:15’de varışımızınardından , UNESCO Dünya Mirası, Anadolu’nun ilk imparatorluğu Hititler’in başkenti Hattuşaş antik kentini ziyaret ediyoruz. Günümüzde görülebilen ve büyük çoğunluğu Büyük Kral IV. Tudhaliya dönemine ait olan kalıntılar arasında tapınaklar, kraliyet konutları ve surlar bulunmaktadır. Antik kent yakınında bulunan restoranda alacağımız otantik öğlen yemeği sonrası Amasya’ya hareket. Amasya’ya varışımız sonrası, Amasya Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Paha biçilmez, sikkeler, mühürler, el yazmaları ve Roma ile Bizans çağına ait pişmiş topraktan yapılmış amforalar barındıran müzeyi benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, sergilenen en eski Hitit heykeli niteliği taşıyan fırtına tanrısı Teşub heykeli ile 14. YY’a ait İlhanlılar’dan kalma mumyalardır. Akşam üstü şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşme ve otelimizde akşam yemeği. Konaklama Lalehan Butik Hotel’de.

2. GÜN   -   Amasya / Vezirköprü / Şahinkaya Kanyonu / Sinop

Otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra, yürüyerek  Yeşilırmak kıyısı boyunca şehrin tarihi ve kültürel değerlerini gezeceğiz. Sırasıyla, Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi, Hazeranlar Konağı, II. Beyazıt Camii Külliyesi’ni gezdikten sonra yerel Amasya mutfağının örneklerini tadacağımız öğlen yemeği için mola veriyoruz. Öğlen yemeğinden sonra UNESCO Dünya Mirası Kral Mezarlarını gezip Vezirköprü’ye hareket ediyoruz. Vezirköprü’nün sembolik eseri 250 senelik Abdullah Derici Konağı’nı gezdikten sonra, Kızılırmak üzerinde en dar ve en uzun, Türkiye’nin en büyük 2. Kanyonu doğa harikası Şahinkaya Kanyonu’nda eşsiz bir tecrübe yaşamak için tekne turu gezisi yapıyoruz. Sinop’a hareket. Sinop’a varışta Antik Otel’e yerleşme ve akşam yemeği.

      

3. GÜN  Tarihi Sinop Cezaevi / Hamsilos / Erfelek / İnceburun Feneri

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası birçok şarkıya, filme ve diziye konu olan tarihi Sinop Cezaevi’ne hareket ediyoruz. Sonrasında deniz, koy ve yeşilin bir arada yer aldığı eşsiz ve doyumsuz bir görsel peyzaj zenginliği sunan Türkiye’nin tek ‘Fyordları’ olarak adlandırılan Hamsilos Tabiat Parkını gezeceğiz. Serbest alınacak öğlen yemeği sonrası irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Erfelek’de yürüyüş turuna çıkacağız. Türkiye’nin en uzun noktasını simgeleyen İnceburun Feneri’nde kısa bir mola sonrası otelimizin eşsiz plajından yararlanmak için akşamüstüne doğru Sinop’a dönüş yapacağız. Serbest alınacak akşam yemeği sonrası konaklama Antik Butik Otel’de.

4. GÜNSinop / Amazon Köyü / Samsun / İzmir

 Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra, Bafra’ya yol alıyoruz. İsmini  savaşçı kadın topluluk Amazonlardan alan Amisos Tepesi’nde bulunan parkı gezdikten sonra Amazonların yaşamını sergileyen Amazon Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası meşhur Bafra pidesini tadacağımız öğlen yemeğini alıyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Samsun’a varışımızın ardından Bandırma Vapurunu yakından görme imkânına sahip olacağız. Sunexpress 19:40 tarifeli seferi için havalimanına transfer ve turumuzun sonu.

OTELLER

REZERVASYON ve BİLGİ İÇİN

+90 532 292 2320

© 2023 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi