9 Gece 10 GüN

St.Petersburg_Moskova

 

M/S RUBLEV GEMİSİ İLE


Thy ekonomi sınıfı uçuşlar

Gemide tam pansiyon konaklama
Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi
Türkçe rehber garantisi ile

 

 

9 Gece 10 GüN

St.Petersburg_Moskova

 

M/S RUBLEV GEMİSİ İLE


Thy ekonomi sınıfı uçuşlar

Gemide tam pansiyon konaklama
Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi
Türkçe rehber garantisi ile

Tur Tarihleri : 1. 21.05.2019 - 30.05.2019
Fiyat : 1.399 EUR dan başlayan fiyatlar
USD: 6.0857 TL, EURO : 6.8088TL

2019 VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

M/S RUBLEV GEMİSİ ile

21 Mayıs – 30 Mayıs (9 Gece 10 Gün)

2019 Volga Volga Beyaz geceler programlarımızda 
alt güverte dbl kabinde, kabin başı 100€
diğer güvertelerde kabin başı 200€
single kabinde 100€
erken kayıt indirimi kampanyamız  31 Ocak tarihine kadar sürecektir.

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…

Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz.

Yolculuk boyunca konaklayacağınız nehir gemisi 260 yolcu kapasitelidir. Alt güverte hariç  tümü dış cepheli ve geniş açılabilir penceresi olan kamaraların hepsinde müstakil duş-tuvalet, soğuk-sıcak klima sistemi mevcuttur. Ancak nehir gemileri çok büyük olmadıkları için kamaralar da fazla geniş değildir.

Geminin restoranı günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir. Ayrıca geminin barı, hediyelik eşya dükkanı, güneşlenme güverteleri de hizmetiniz de olacaktır.

Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır.

1.GÜN(21.05 Salı İSTANBUL – ST PETERSBURG

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalindenpasaportve çıkışişlemlerinden sonra saat 10:55’deTürk Havayollarının TK 401 sayılı seferi ile St. Petersburg’a hareket.14.15’devarışta ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsle gemiye transfer ve yerleşme. Kısa bir dinlenmeden sonra size gemi ve turlar hakkında tanıtım yapılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.Akşam yemeğinden sonra ekstra Işıklar altında St Petersburg turuna katılma imkânı.

2.GÜN(22.05 ÇarşambaST PETERSBURG

Gemide sabah kahvaltısından sonrapanoramikşehir turu.Bu turda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Ardından Hermitage Müzesi turu. Öğle yemeği (gemide veya yemek paketi). Tur sonrasında arzu eden misafirler için tekne ile ekstra Kanal Turu. Gemide akşam yemeği. Akşamınızı da ekstra olarak Sibirya Kazak Dansları veya Bale gösterisi ile renklendirebilirsiniz. Geceleme gemide.

3.GÜN(23.05 Perşembe) ST PETERSBURG

Gemide kahvaltıdan sonra arzu eden misafirler için Ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turu imkânıÖğle yemeği (gemide veya yemek paketi) Turun ardından gemiye dönüş ve geminin saat 18.00’de Mandrogi’ye hareketi. Hoş geldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Aksam yemeği ve geceleme gemide.

4.GÜN(24.05 Cuma)  MANDROGİ

Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 11.30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Öğle yemeğinin ardından (kıyıda veya gemide) Saat 15.00’da Geminin Kiji’ye hareketi. Gemide çeşitli etkinlikler. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN(25.05 Cumartesi) KİJİ

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’deKiji’ye varış.Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Yürüyerek yapılacak turda, 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli kilisesini, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını göreceksiniz. Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Saat 11:00’degeminin Goritsi’ye hareketi. Öğle ve akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.GÜN(26.05 PazarGORİTSİ

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 12:00’deGoritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gemide öğle yemeği. Saat

15:30’da geminin hareketi. Gemide çeşitli etkinlikler.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN(27.05 Pazartesi  YAROSLAVL

Gemide sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Gemide öğle yemeği ve 15.00’da Yaroslavl’a varışta özel otobüsle yapılacak turumuzda Transfigürasyon Manastırı, şehir meydanı, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonu görülecektir. Şehir merkezinde serbest zamandan sonra gemiye dönüş ve saat 19.00’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8.GÜN(28.05 Salı UGLİÇ

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 08.30’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Turun ardından alışveriş için serbest zaman. Saat 12.00’de geminin Moskova’ya hareketi ve öğle yemeği. Gemide çeşitli etkinlikler. Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.

9.GÜN(29.05 Çarşamba)   MOSKOVA

Gemide sabah kahvaltısından sonra serbest zaman ve öğle yemeği. Saat 13:00’da Moskova’ya varış. Özel otobüsle yapılacak panoramik şehir turunda; Leningrad Caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB merkez binası, Kızıl Meydan, GUM alışveriş merkezi, Kurtarıcı İsa Katedrali görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turundan sonra Kremlin+1Katedral turu.Gemide akşam yemeği. Akşam ekstra Işıklar altında Moskova turu. Geceleme gemide.

10.GÜN(30.05 Perşembe)   MOSKOVA-İSTANBUL

Gemide sabah kahvaltısının ardından extra II.Dünya Savaşı Müzesi(zafer müzesi)+Novodeviçi turu imkanı.  Tur sonrası isteyen misafirlerimizle extra Moskova Metrosu+Arbatturlarına katılmaimkanı.(Ekstra tura katılmayan yolcuların, yeni gelen yolculara hazırlanması için, kabinlerini en geç saat 10:00’da boşaltıp valizlerini bagaj odasına bırakmaları gerekmektedir.)  Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 20.40’daTK416 sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 23:45daİstanbul’a varış ve gezimizin sonu .

 

 

© 2016 Vispo Travel. All rights reserved

Content
Tur Ara
Fiyata Göre
Tur tipi
Anahtar Kelime
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi